close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 12 września 2017

  MSZ informuje, że dziś w ramach akcji przeprowadzonej przez państwa UE wyspę Sint Maarten/Saint-Martin opuszcza ostatnia grupa polskich obywateli, którzy zgłosili potrzebę ewakuacji.

   

   

  Przypominamy, że już w poniedziałek, dzięki działaniom podjętym przez polskie służby dyplomatyczno-konsularne, wśród pierwszych grup obywateli Unii Europejskiej ewakuowanych z wyspy znaleźli się także Polacy. Na powrót do Europy oczekują na wyspie jeszcze liczni obywatele innych państw UE, głównie z Niemiec.

   
  Równolegle dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić szybki powrót naszym obywatelom przebywającym obecnie na Anguilli, Brytyjskich Wyspach Dziewiczych oraz wyspach Turks i Caicos.

   
  MSZ i polskie placówki niezmiennie monitorują sytuację również na innych obszarach dotkniętych skutkami huraganu Irma. Ambasady RP w Bogocie i Hawanie pozostają w bieżącym kontakcie z obywatelami RP, głównie turystami przebywającymi w miejscowych ośrodkach wczasowych. Konsulowie monitorują, czy biura podróży zapewniają turystom bezpieczne warunki pobytu na miejscu i powrotu do kraju.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: